Шампионът Балкан спечели гостуването си на Ямбол със 75:72 (16:24, 15:20,

...

Балкан победи Ямбол като гост в НБЛ

Шампионът Балкан завоюва гостуването си на Ямбол със 75:72 (16:24, 15:20, 29:13, 15:15) в среща от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Играчите от Ботевград заемат четвърто място с класирането с 11 триумфа и 8 проваляне, а Ямбол е на осма позиция със 7-12.

Успехът обаче беше реализиран доста мъчно. Балканци изиграха слаби първи две елементи и на полувремето имаха двуцифрен пасив от 13 точки - 31:44. Те обаче изиграха обаче мощна трета четвъртина, която завоюваха с 29:13 и преди последния интервал към този момент имаха задатък от 3 точки - 60:57.

Последната част бе извънредно оспорвана. " Зелените " не разрешиха на своя противник да излезе напред в резултата, макар че Ямбол се доближаваше до това. 3:30 минути преди сирената Балкан водеше с 65:64, а 71 секунди преди края с 3 точки при 71:68. Гостите направиха разлика от 5 при 73:68, при оставащи 36 секунди. Само за 4 секунди обаче домакините върнаха един панер за 70:73, последва неудачен пробив на Герганов и при 16 секунди до края топката бе владеене на домакините. Те вкараха два наказателни удара, само че незабавно по-късно отличен пас към Димитър Димитров докара до панер за Балкан за крайното 75:72.

Най-резултатни за спечелилите с по 16 точки бяха Димитър Димитров и Георги Герганов. По 12 точки прибавиха Йордан Минчев и Майки Диксън, 8 има Сюприйм Хана, а със 7 е Мартин Сотиров.

За отбора на Ямбол, който беше без контузените Иван Лилов и Александър Матушев, топреализатор с 27 точки стана Питър Кис. Той направи и " дабъл-дабъл " с 14 овладени битки. Павел Маринов означи 16 точки, с 14 е Николай Михайлов.

Това беше втори следващ триумф на Балкан в НБЛ, откакто предишния кръг победи водача Черноморец в Ботевград. На 3 февруари (събота) Балкан ще бъде хазаин на Берое Стара Загора, до момента в който Ямбол ще гостува на Миньор 2015 ден по-късно.